Stackpole Electronics Inc. CF14JT200R
CF14JT200R picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT200R.pdf
Availability of CF14JT200R
QUANTITY
CF14JT200R Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT200R
Internal Part NumberEIS-CF14JT200R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT200R
Related LinksCF14J, CF14JT200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT200R Details Description
Related parts for CF14JT200R
CONN HEADER 15POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FILTER BEAD UH AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf