Stackpole Electronics Inc. CF14JT20M0
CF14JT20M0 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT20M0
Brief Description
RES 20M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT20M0.pdf
Availability of CF14JT20M0
QUANTITY
CF14JT20M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT20M0
Internal Part NumberEIS-CF14JT20M0
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT20M0
Related LinksCF14J, CF14JT20M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT20M0 Details Description
Related parts for CF14JT20M0
CONN D-SUB HOUSING KIT PLUG 15P datasheet.pdf
IC MICROMAN W/FRESH 10% 16-DIP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS .156 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf
RES 402 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf