Stackpole Electronics Inc. CF14JT4K30
CF14JT4K30 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT4K30
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT4K30.pdf
Availability of CF14JT4K30
QUANTITY
CF14JT4K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT4K30
Internal Part NumberEIS-CF14JT4K30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT4K30
Related LinksCF14J, CF14JT4K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT4K30 Details Description
Related parts for CF14JT4K30
SW ROTARY SP BLK KNOB 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
MICROCOUPLER 2 STUB datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
WRSTBND JWL ADJ MTL EMRLD 6' datasheet.pdf
SHORTING PLUG MICRO STYLE 4 PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS 2.54MM datasheet.pdf