Stackpole Electronics Inc. CF18JT680K
CF18JT680K picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT680K.pdf
Availability of CF18JT680K
QUANTITY
CF18JT680K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT680K
Internal Part NumberEIS-CF18JT680K
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT680K
Related LinksCF18J, CF18JT680K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT680K Details Description
Related parts for CF18JT680K
IC REG BCK 1.5V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
RES MO 2W 9.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 15POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 6A MED datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC743LP6CE .7-4GHZ datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 212MA 4.6 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC datasheet.pdf