Stackpole Electronics Inc. CF18JT6M20
CF18JT6M20 picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT6M20
Brief Description
RES 6.2M OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT6M20.pdf
Availability of CF18JT6M20
QUANTITY
CF18JT6M20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT6M20
Internal Part NumberEIS-CF18JT6M20
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT6M20
Related LinksCF18J, CF18JT6M20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT6M20 Details Description
Related parts for CF18JT6M20
SIDAC MC 4CHP 75/150V 400A MS013 datasheet.pdf
SSD 24GB SCSI datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
LED 7X6MM 470NM ULT BLU CLR SMD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 128TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf