Stackpole Electronics Inc. CF18JT9M10
CF18JT9M10 picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT9M10
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT9M10.pdf
Availability of CF18JT9M10
QUANTITY
CF18JT9M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT9M10
Internal Part NumberEIS-CF18JT9M10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT9M10
Related LinksCF18J, CF18JT9M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT9M10 Details Description
Related parts for CF18JT9M10
RES SMD 169K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
COVER HINGE 11 MO datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER P4 .4MM 24POS SMD datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
DFN-6 TO DIP-10 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf