Stackpole Electronics Inc. CF1JT22R0
CF1JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
CF1JT22R0
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF1JT22R0.pdf
Availability of CF1JT22R0
QUANTITY
CF1JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF1JT22R0
Internal Part NumberEIS-CF1JT22R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF1JT22R0
Related LinksCF1J, CF1JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF1JT22R0 Details Description
Related parts for CF1JT22R0
CONN ARRAY MALE 240POS SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL29003 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 120MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf