JKL Components Corporation CF26349-28B
CF26349-28B picture photo
Mfg. Part Number
CF26349-28B
Manufacturer
Product Category
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Brief Description
LAMP CCFL 1715V 2.6MM X 349MM
Datasheet Download
CF26349-28B.pdf
Availability of CF26349-28B
QUANTITY
CF26349-28B Order Process
Ship out your order
Specifications of CF26349-28B
Internal Part NumberEIS-CF26349-28B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Series-
Size / Dimension2.6mm x 349mm
TypeCCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage1715V Start, 730V Operating
Current5mA
Output-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF26349-28B
Related LinksCF263, CF26349-28B Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
CF26349-28B Details Description
Related parts for CF26349-28B
CONN RECEPT 15 POS CST-100 datasheet.pdf