Cardinal Components CFE4-A7BP-311.04
CFE4-A7BP-311.04 picture photo
Mfg. Part Number
CFE4-A7BP-311.04
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CFE4-A7BP-311.04.pdf
Availability of CFE4-A7BP-311.04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFE4-A7BP-311.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFE4-A7BP-311.04
Internal Part NumberEIS-CFE4-A7BP-311.04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCFE4
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency311.04MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFE4-A7BP-311.04
Related LinksCFE4-A7B, CFE4-A7BP-311.04 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CFE4-A7BP-311.04 Details Description
Related parts for CFE4-A7BP-311.04
SENSOR TEMPERATURE I2C SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT CUR OUT 38-QFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN,RED 12BLOCK RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG CLEAR 500' datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 42.5MA 26.5 OHM datasheet.pdf