Murata Electronics North America CFEC10.8MG1-TC
CFEC10.8MG1-TC picture photo
Mfg. Part Number
CFEC10.8MG1-TC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CFEC10.8MG1-TC.pdf
Availability of CFEC10.8MG1-TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFEC10.8MG1-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CFEC10.8MG1-TC
Internal Part NumberEIS-CFEC10.8MG1-TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CFEC10.8MG1-TC today.
SeriesCFEC10.8
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CFEC10.8MG1-TC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCFEC10., CFEC10.8MG1-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CFEC10.8MG1-TC Details Description
Related parts for CFEC10.8MG1-TC
TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 2.32V 8-UDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BA SMA MALE datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V 20% X5R 1206 datasheet.pdf