Murata Electronics North America CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ).pdf
Availability of CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
Internal Part NumberEIS-CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) today.
SeriesCFEC10.8MK1-T
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3X7-3P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCFEC10.8MK1, CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ) Details Description
Related parts for CFEC10.8MK1-TC(10.8MHZ)
TOOL HAND EXTRACTION datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
IC DGTL POT 2.1K 1CH RHE SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC AMP R-R 0.2MA 35MHZ SGL 8SOIC datasheet.pdf
ANVIL 634453442 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf