Cardinal Components CFED-A7BP-622.08TS
CFED-A7BP-622.08TS picture photo
Mfg. Part Number
CFED-A7BP-622.08TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CFED-A7BP-622.08TS.pdf
Availability of CFED-A7BP-622.08TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFED-A7BP-622.08TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CFED-A7BP-622.08TS
Internal Part NumberEIS-CFED-A7BP-622.08TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCFED
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFED-A7BP-622.08TS
Related LinksCFED-A7BP, CFED-A7BP-622.08TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CFED-A7BP-622.08TS Details Description
Related parts for CFED-A7BP-622.08TS
FIXED IND 10UH 100MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
DISPLAY ALPHA-NUM ORN 0.3" CA datasheet.pdf
D4NL-4DFG-B datasheet.pdf
CLAMP-ON CURRENT TRNSFRMR 3PK datasheet.pdf
PICOR COOL-POWER EVAL BD datasheet.pdf
STOPPERS LINEAR BUSHING datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf