Cardinal Components CFED-A7BP-622.08TS
CFED-A7BP-622.08TS picture photo
Mfg. Part Number
CFED-A7BP-622.08TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CFED-A7BP-622.08TS.pdf
Availability of CFED-A7BP-622.08TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFED-A7BP-622.08TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CFED-A7BP-622.08TS
Internal Part NumberEIS-CFED-A7BP-622.08TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCFED
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFED-A7BP-622.08TS
Related LinksCFED-A7BP, CFED-A7BP-622.08TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CFED-A7BP-622.08TS Details Description
Related parts for CFED-A7BP-622.08TS
REGULATOR 5.00V TOP TAB datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CABLE MALE-FEMALE 3POS PVC 2.0M datasheet.pdf
CONN FPC VERT 22POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC FIELD QUAD PROG SSCLK 24-QFN datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf