Cardinal Components CFL4-A7BP-311.04
CFL4-A7BP-311.04 picture photo
Mfg. Part Number
CFL4-A7BP-311.04
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 311.04MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CFL4-A7BP-311.04.pdf
Availability of CFL4-A7BP-311.04
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFL4-A7BP-311.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFL4-A7BP-311.04
Internal Part NumberEIS-CFL4-A7BP-311.04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCFL4
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency311.04MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFL4-A7BP-311.04
Related LinksCFL4-A7B, CFL4-A7BP-311.04 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CFL4-A7BP-311.04 Details Description
Related parts for CFL4-A7BP-311.04
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANSFORMER POTENTIAL 480/120 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 137MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE CAT5 4COND 22AWG SHLD 164' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf