Stackpole Electronics Inc. CFM12JA470K
CFM12JA470K picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JA470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JA470K.pdf
Availability of CFM12JA470K
QUANTITY
CFM12JA470K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JA470K
Internal Part NumberEIS-CFM12JA470K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JA470K
Related LinksCFM12, CFM12JA470K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JA470K Details Description
Related parts for CFM12JA470K
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT563 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf