Stackpole Electronics Inc. CFM12JA82K0
CFM12JA82K0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JA82K0
Brief Description
RES 82K OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JA82K0.pdf
Availability of CFM12JA82K0
QUANTITY
CFM12JA82K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JA82K0
Internal Part NumberEIS-CFM12JA82K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JA82K0
Related LinksCFM12, CFM12JA82K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JA82K0 Details Description
Related parts for CFM12JA82K0
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1" datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE BNC ST PLUG-PLUG RG58 600" datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
INSUL PUNCH datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf