Stackpole Electronics Inc. CFM12JT2R20
CFM12JT2R20 picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JT2R20
Brief Description
RES 2.2 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JT2R20.pdf
Availability of CFM12JT2R20
QUANTITY
CFM12JT2R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JT2R20
Internal Part NumberEIS-CFM12JT2R20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JT2R20
Related LinksCFM12, CFM12JT2R20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JT2R20 Details Description
Related parts for CFM12JT2R20
CAP 1.5F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONF MODULE POWER 1.5-3.6VDC 50A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 7PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC 32BIT SRL PARALLEL 220V 44PLC datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf