Stackpole Electronics Inc. CFM12JT3R60
CFM12JT3R60 picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JT3R60
Brief Description
RES 3.6 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JT3R60.pdf
Availability of CFM12JT3R60
QUANTITY
CFM12JT3R60 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JT3R60
Internal Part NumberEIS-CFM12JT3R60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JT3R60
Related LinksCFM12, CFM12JT3R60 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JT3R60 Details Description
Related parts for CFM12JT3R60
IDC CABLE - MSR14A/MC14M/MSR14A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS MTA-100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
19.2MHZ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf