Stackpole Electronics Inc. CFM14JA1K50
CFM14JA1K50 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA1K50
Brief Description
RES 1.5K OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA1K50.pdf
Availability of CFM14JA1K50
QUANTITY
CFM14JA1K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA1K50
Internal Part NumberEIS-CFM14JA1K50
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA1K50
Related LinksCFM14, CFM14JA1K50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA1K50 Details Description
Related parts for CFM14JA1K50
IC 5/3.3V/ADJ TRPL MONIT 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 5.7A DPAK datasheet.pdf
IC TXRX QUAD LVDS 32-TQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE FAST 8A 250V MIDGET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf