Stackpole Electronics Inc. CFM14JA2M70
CFM14JA2M70 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA2M70
Brief Description
RES 2.7M OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA2M70.pdf
Availability of CFM14JA2M70
QUANTITY
CFM14JA2M70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA2M70
Internal Part NumberEIS-CFM14JA2M70
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA2M70
Related LinksCFM14, CFM14JA2M70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA2M70 Details Description
Related parts for CFM14JA2M70
CONN RCPT 40POS .8MM FH 5H 8AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 300VAC 2AG datasheet.pdf
FILTERED FAN BOXES 105CFM 115V datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
INDUST SHDSL ETHERNET MODEM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 550V SNAP-IN datasheet.pdf