Stackpole Electronics Inc. CFM14JT20R0
CFM14JT20R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT20R0
Brief Description
RES 20 OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT20R0.pdf
Availability of CFM14JT20R0
QUANTITY
CFM14JT20R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT20R0
Internal Part NumberEIS-CFM14JT20R0
SeriesCFM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT20R0
Related LinksCFM14, CFM14JT20R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT20R0 Details Description
Related parts for CFM14JT20R0
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf