Stackpole Electronics Inc. CFM14JT9R10
CFM14JT9R10 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JT9R10
Brief Description
RES 9.1 OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JT9R10.pdf
Availability of CFM14JT9R10
QUANTITY
CFM14JT9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JT9R10
Internal Part NumberEIS-CFM14JT9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JT9R10
Related LinksCFM14, CFM14JT9R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JT9R10 Details Description
Related parts for CFM14JT9R10
AC/DC CONVERTER 5.05V +/-12V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 25POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 750MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.625" NYLON BLK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf