Yageo CFN-25JR-52-120R
CFN-25JR-52-120R picture photo
Mfg. Part Number
CFN-25JR-52-120R
Brief Description
RES 120 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFN-25JR-52-120R.pdf
Availability of CFN-25JR-52-120R
QUANTITY
CFN-25JR-52-120R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFN-25JR-52-120R
Internal Part NumberEIS-CFN-25JR-52-120R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFN-25JR-52-120R
Related LinksCFN-25JR, CFN-25JR-52-120R Datasheet, Yageo Distributor
CFN-25JR-52-120R Details Description
Related parts for CFN-25JR-52-120R
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
40UF 250V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf