Yageo CFN-25JT-52-10K
CFN-25JT-52-10K picture photo
Mfg. Part Number
CFN-25JT-52-10K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFN-25JT-52-10K.pdf
Availability of CFN-25JT-52-10K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFN-25JT-52-10K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFN-25JT-52-10K
Internal Part NumberEIS-CFN-25JT-52-10K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMFN/CFN Series 25/Mar/2013
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFN
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFN-25JT-52-10K
Related LinksCFN-25J, CFN-25JT-52-10K Datasheet, Yageo Distributor
CFN-25JT-52-10K Details Description
Related parts for CFN-25JT-52-10K
IC FLASH 32MBIT 100MHZ 86TSOP datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 15A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP 16SMD datasheet.pdf
PAC-S400-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf