Yageo CFR-12JB-52-1M3
CFR-12JB-52-1M3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-1M3
Brief Description
RES 1.3M OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-1M3.pdf
Availability of CFR-12JB-52-1M3
QUANTITY
CFR-12JB-52-1M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-1M3
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-1M3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-1M3
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-1M3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-1M3 Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-1M3
RES SMD 562K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 0.8 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TOOL PART FEED FINGER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BLUETOOTH ANTENNA 8X3X1.3MM datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 5' BNCM BNCF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf