Yageo CFR-12JB-52-200K
CFR-12JB-52-200K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-200K
Brief Description
RES 200K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-200K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-200K
QUANTITY
CFR-12JB-52-200K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-200K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-200K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-200K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-200K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-200K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-200K
IC COUNTER 4DIG 7SEG DRVR 18-DIP datasheet.pdf
IC SYNC BUCK PWM CONV 28-HTSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 10A TO263AB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf