Yageo CFR-12JB-52-24R
CFR-12JB-52-24R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-24R
Brief Description
RES 24 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-24R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-24R
QUANTITY
CFR-12JB-52-24R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-24R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-24R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)