Yageo CFR-12JB-52-30R
CFR-12JB-52-30R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-30R
Brief Description
RES 30 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-30R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-30R
QUANTITY
CFR-12JB-52-30R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-30R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-30R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-30R
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-30R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-30R Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-30R
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 400V 35A MB datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 50A 90-140VAC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 162 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 7.5HP 9A NEMA datasheet.pdf