Yageo CFR-12JB-52-330K
CFR-12JB-52-330K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-330K
Brief Description
RES 330K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-330K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-330K
QUANTITY
CFR-12JB-52-330K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-330K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-330K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-330K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-330K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-330K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-330K
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 18V datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .213" .053"L datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
RES 243K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 90A 1800V datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DSUB CU (+) M 20-24 AWG TYPE T R datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf
PET 1" CLEAR 250' datasheet.pdf