Yageo CFR-12JB-52-330K
CFR-12JB-52-330K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-330K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 330K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-330K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-330K
QUANTITY
CFR-12JB-52-330K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-330K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-330K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-330K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-330K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-330K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-330K
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 DUAL STR datasheet.pdf
CLAMP CABLE 1/.906 STEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 70A 175W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf