API Delevan S0603-5N6F2E
S0603-5N6F2E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-5N6F2E
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM
Datasheet Download
S0603-5N6F2E.pdf
Availability of S0603-5N6F2E
QUANTITY
S0603-5N6F2E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-5N6F2E
Internal Part NumberEIS-S0603-5N6F2E
Material - CoreAlumina
Inductance5.6nH
Tolerance±1%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-5N6F2E
Related LinksS0603-, S0603-5N6F2E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-5N6F2E Details Description
Related parts for S0603-5N6F2E
IC DAC 18BIT SER 16-DIP datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 150mA Backlight, Lighting 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 56MA 98.9 OHM TH datasheet.pdf
WSXS-A ITALIAN PANEL OVERLAY datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf