Yageo CFR-12JB-52-510R
CFR-12JB-52-510R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-510R
Brief Description
RES 510 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-510R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-510R
QUANTITY
CFR-12JB-52-510R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-510R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-510R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-510R
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-510R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-510R Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-510R
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50KV Z5T DISK datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.2V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 2FKE/115 AR UC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.69MM datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT YLW 0.4" CC datasheet.pdf
PLUGGABLE SPRING-CAGE TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf