Yageo CFR-12JB-52-620K
CFR-12JB-52-620K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-620K
Brief Description
RES 620K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-620K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-620K
QUANTITY
CFR-12JB-52-620K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-620K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-620K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-620K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-620K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-620K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-620K
CBL RIBN 19COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOARD DEMO S08RG/RC/RD/RE FAMILY datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf