Yageo CFR-12JR-52-1M1
CFR-12JR-52-1M1 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-1M1
Brief Description
RES 1.1M OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-1M1.pdf
Availability of CFR-12JR-52-1M1
QUANTITY
CFR-12JR-52-1M1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-1M1
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-1M1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-1M1
Related LinksCFR-12J, CFR-12JR-52-1M1 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-1M1 Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-1M1
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 7POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 48MM datasheet.pdf