Hirose Electric Co Ltd DF14A-30P-1.25H(26)
DF14A-30P-1.25H(26) picture photo
Mfg. Part Number
DF14A-30P-1.25H(26)
Brief Description
CONN HDR 30POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14A-30P-1.25H(26).pdf
Availability of DF14A-30P-1.25H(26)
QUANTITY
DF14A-30P-1.25H(26) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14A-30P-1.25H(26)
Internal Part NumberEIS-DF14A-30P-1.25H(26)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF14 Series
Standard Package1,000
SeriesDF14
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14A-30P-1.25H(26)
Related LinksDF14A-30P, DF14A-30P-1.25H(26) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14A-30P-1.25H(26) Details Description
Related parts for DF14A-30P-1.25H(26)
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FB-5R,ASY,210,SIG,HDR,SL,SEQ datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
FILTER MAINS EMI 10A QC datasheet.pdf
DAC-10 INCH GROUND TRACK datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS CABL PIN SLD CUP datasheet.pdf