Yageo CFR-12JR-52-47K
CFR-12JR-52-47K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-47K
Brief Description
RES 47K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-47K.pdf
Availability of CFR-12JR-52-47K
QUANTITY
CFR-12JR-52-47K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-47K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-47K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-47K
Related LinksCFR-12J, CFR-12JR-52-47K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-47K Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-47K
CONN RECEPT 6POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28DIP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.1KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FLUSH datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.5A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf