Yageo CFR-12JR-52-680R
CFR-12JR-52-680R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-680R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 680 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-680R.pdf
Availability of CFR-12JR-52-680R
QUANTITY
CFR-12JR-52-680R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-680R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-680R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-680R
Related LinksCFR-12JR, CFR-12JR-52-680R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-680R Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-680R
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 130 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
INSERTION MACHINE P350 datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf