Yageo CFR-25JB-52-3R3
CFR-25JB-52-3R3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-3R3
Brief Description
RES 3.3 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-3R3.pdf
Availability of CFR-25JB-52-3R3
QUANTITY
CFR-25JB-52-3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-3R3
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-3R3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-3R3
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-3R3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-3R3 Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-3R3
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf