Yageo CFR-25JB-52-560K
CFR-25JB-52-560K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-560K
Brief Description
RES 560K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-560K.pdf
Availability of CFR-25JB-52-560K
QUANTITY
CFR-25JB-52-560K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-560K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-560K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-560K
Related LinksCFR-25JB, CFR-25JB-52-560K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-560K Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-560K
SWITCH DIP 10POS SIDE ACT SHRT datasheet.pdf
TWEEZER CYLNDR BARREL 52 4.72" datasheet.pdf