Yageo CFR-25JB-52-910R
CFR-25JB-52-910R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-910R
Brief Description
RES 910 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-910R.pdf
Availability of CFR-25JB-52-910R
QUANTITY
CFR-25JB-52-910R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-910R
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-910R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-910R
Related LinksCFR-25JB, CFR-25JB-52-910R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-910R Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-910R
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREWIRED ENCLOSED SWES BZLNTOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 20 datasheet.pdf
VGA MNITR 2M JAPANESE MRKT ONLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf