Yageo CFR-25JR-52-15K
CFR-25JR-52-15K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-15K
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-15K.pdf
Availability of CFR-25JR-52-15K
QUANTITY
CFR-25JR-52-15K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-15K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-15K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-15K
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-15K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-15K Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-15K
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ANT CBL ASSY 1.13 RPSMA FEM-IPX datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80HTQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
IC POWER DIST SLEW CNTRL 4WLCSP datasheet.pdf
RES 12K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A datasheet.pdf