Yageo CFR-25JR-52-3K9
CFR-25JR-52-3K9 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-3K9
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-3K9.pdf
Availability of CFR-25JR-52-3K9
QUANTITY
CFR-25JR-52-3K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-3K9
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-3K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-3K9
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-3K9 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-3K9 Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-3K9
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 50V 5% 2312 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP 24-QFN datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SNSW 15.1A SLDR RLR 79215742 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf