Yageo CFR-25JR-52-4K3
CFR-25JR-52-4K3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-4K3
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-4K3.pdf
Availability of CFR-25JR-52-4K3
QUANTITY
CFR-25JR-52-4K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-4K3
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-4K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-4K3
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-4K3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-4K3 Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-4K3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 3POS FMALE R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf