Yageo CFR-50JB-52-13K
CFR-50JB-52-13K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-13K
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-13K.pdf
Availability of CFR-50JB-52-13K
QUANTITY
CFR-50JB-52-13K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-13K
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-13K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-13K
Related LinksCFR-50J, CFR-50JB-52-13K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-13K Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-13K
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE PIC16F870/871 datasheet.pdf
CABLE ASSY RCPT 15POS 30AWG 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
HP3009, 2NC+1NO BBM, 3.1 IN. SHA datasheet.pdf
CONNECTOR PIN RIGHT ANGLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf