Yageo CFR-50JB-52-1K3
CFR-50JB-52-1K3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-1K3
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-1K3.pdf
Availability of CFR-50JB-52-1K3
QUANTITY
CFR-50JB-52-1K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-1K3
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-1K3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-1K3
Related LinksCFR-50J, CFR-50JB-52-1K3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-1K3 Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-1K3
DIODE VAR CAP 68PF 25V SOT23-3 datasheet.pdf
PATCHCORD .030" DIA SOCKET BLK datasheet.pdf
IC VOLT DETECT W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
BUMPER SQUARE GRAY datasheet.pdf
STARTERTRAK DEV BOARD MPC5606B datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
UPPER DIE, 16 POS BLUE datasheet.pdf