Yageo CFR-50JB-52-220R
CFR-50JB-52-220R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-220R
Brief Description
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-220R.pdf
Availability of CFR-50JB-52-220R
QUANTITY
CFR-50JB-52-220R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-220R
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-220R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-220R
Related LinksCFR-50JB, CFR-50JB-52-220R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-220R Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-220R
CONN PIN 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047L/H9991TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 19078-0129 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 1W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf