Yageo CFR-50JB-52-47K
CFR-50JB-52-47K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-47K
Brief Description
RES 47K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-47K.pdf
Availability of CFR-50JB-52-47K
QUANTITY
CFR-50JB-52-47K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-47K
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-47K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-47K
Related LinksCFR-50J, CFR-50JB-52-47K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-47K Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-47K
RES 36 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
Connector Female Header USB - mini B 2.0 5 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
1/2IN ID SPLIT CONDUIT:NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
INSERTION TOOL PLIERS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf