| Internal Part Number | EIS-CFWLB455KCFA-B0 | |
| Standard Package | 150 | |
| Category | Filters | |
| Family | Ceramic Filters | |
| Series | CFWLB | |
| Packaging | Bulk | |
| Frequency | 455kHz | |
| Impedance | 1.5 kOhm | |
| Bandwidth | 12.5kHz | |
| Insertion Loss | 4dB | |
| Package / Case | Cube, 5 PC Pin | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Height (Max) | 0.260" (6.60mm) | |
| Size / Dimension | 0.374" L x 0.256" W (9.50mm x 6.50mm) | |