Littelfuse CG2145LSN
CG2145LSN picture photo
Mfg. Part Number
CG2145LSN
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 145V 20KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
CG2145LSN.pdf
Availability of CG2145LSN
QUANTITY
CG2145LSN Order Process
Ship out your order
Specifications of CG2145LSN
Internal Part NumberEIS-CG2145LSN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesCG2
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Tolerance-
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CG2145LSN
Related LinksCG21, CG2145LSN Datasheet, Littelfuse Distributor
CG2145LSN Details Description
Related parts for CG2145LSN
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 32QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 M25 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-E-151-E2) datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
CABLE 20COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 200AMP 2.5" OIL datasheet.pdf
47UF 63V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf