Littelfuse CG2145MS
CG2145MS picture photo
Mfg. Part Number
CG2145MS
Brief Description
GDT 145V 20KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
CG2145MS.pdf
Availability of CG2145MS
QUANTITY
CG2145MS Order Process
Ship out your order
Specifications of CG2145MS
Internal Part NumberEIS-CG2145MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCG2
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD Cylinder Square End
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CG2145MS
Related LinksCG21, CG2145MS Datasheet, Littelfuse Distributor
CG2145MS Details Description
Related parts for CG2145MS
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HDI GUIDE/KEYING INSERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
2.0 W TO B REC HSG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI GREEN 12V datasheet.pdf
250 SRS FASTON TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf